Twój komfort jest naszym #1 Priorytetem

Sprawdź nasze usługi
Montaż pompy ciepła
Pompy ciepła stanowią najbardziej efektywną alternatywę dla systemów paliwowych, olejowych i elektrycznych, zarówno w zakresie ogrzewania, jak i chłodzenia.
Serwis urządzeń
Wybór pompy ciepła jako źródło ciepła dla budynku to inwestycja na długie lata. Jak każde urządzenie grzewcze, również pompy ciepła do prawidłowej pracy wymagają okresowej kontroli serwisowej.
https://humido.pl/wp-content/uploads/2018/10/inner_service_01.jpg

Montaż pompy ciepła

Nasze podstawowe wartości są filarami naszego sukcesu. Te wartości są podstawą naszych codziennych decyzji.

Ważne jest, aby pompa ciepła była prawidłowo dopasowana do konkretnego systemu i preferencji użytkownika. Podstawą doboru mocy pompy jest wyliczenie zapotrzebowania budynku na energię efektywną oraz ilość zużywanej ciepłej wody użytkowej. Przed montażem urządzenia nasi specjaliści dobierają odpowiedni model urządzenia zgodnie z Twoimi potrzebami.

Konserwacja pompy ciepła

Szczycimy się tym, że oferujemy najnowocześniejsze i najbardziej wydajne technologie systemów grzewczych oraz chłodniczych.

W celu zachowania pełnej gwarancji na urządzenie wymagany jest coroczny przegląd urządzenia. Podczas serwisu urządzenia instalator dokonuje czyszczenia jednostki zewnętrznej, przeprowadza kontrolę szczelności instalacji oraz poprawności pracy układu.

https://humido.pl/wp-content/uploads/2018/10/inner_service_02.jpg

Jak wybrać odpowiedni dla siebie system HVAC

Chciałbyś dokonać modernizacji systemu grzewczego? A może kończysz budowę swojego domu i chciałbyś dobrać najbardziej optymalny układ HVACR? To odpowiedni czas na dokonanie zmian.
1
Jaki system jest dla mnie odpowiedni?

Pompa ciepła powietrze-woda jest coraz częściej wykorzystywana do centralnego ogrzewania domów jednorodzinnych i przygotowywania w nich ciepłej wody. Dotyczy to zarówno budynków nowo budowanych, jak i poddawanych termomodernizacji. System grzewczy oparty na pompie ciepła dzieli się na trzy części: układ centralnego ogrzewania, układ hydrauliczny oraz pompa ciepła.

Na rynku dostępne są pompy ciepła typu monoblok oraz split. Układ split posiada oddzielną jednostkę zewnętrzną oraz wewnętrzną, natomiast monoblok składa się wyłącznie z jednostki zewnętrznej i zawiera kompletny układ chłodniczy.

2
Jakie funkcje będą dla mnie przydatne?

Pompa ciepła może stanowić również układ chłodzenia. Aby zapewnić najwyższy komfort przez cały rok należy zamontować klimakonwektory, które pozwalają na obniżenie temperatury panującej w pomieszczeniu. Urządzenia z wyglądu nie różnią się niczym od zwykłych jednostek ściennych stosowanych w układach klimatyzacji.

3
Ile kosztuje pompa ciepła z montażem?

Koszt pompy ciepła z montażem zależny jest od wydajności i modelu urządzenia, producenta, wielkości układu hydraulicznego, ilości zużytego materiału, rodzaju instalacji, (czy z buforem czy bez). Dokładny koszt urządzenia jest wstanie obliczyć instalator dokonujący montażu urządzenia. Kalkulacje najłatwiej dokonać na podstawie oficjalnych planów budynków, analizując również termoizolację budynku oraz wielkość systemu centralnego ogrzewani.

4
Jak dobrać wydajność urządzenia?

Wydajność pompy ciepła możemy dobrać po wyliczeniu zapotrzebowania na energię cieplną budynku.

5
Czy pompa ciepła objęta jest gwarancją?

Urządzenia objęte są gwarancją nawet do 5 lat.