Air ConditioningHeat Pump28 stycznia 2021przez zd0Budowanie oszczędności – rozwiązania od GIATSU

Budowanie oszczędności – rozwiązania od GIATSU

Grupa Gia opracowała szereg porad mających na celu zmniejszenie zużycia energii i obniżenie kosztów rachunków za prąd. Rozwiązania Giatsu pomagają budować bardziej zrównoważony świat poprzez redukcję emisji gazów zanieczyszczających środowisko. Jednym z największych zmartwień w dzisiejszych czasach jest szukanie sposobu na obniżenie miesięcznych kosztów energii elektrycznej, gazu i wody, co przyczynienie się do ochrony środowiska. Giatsu będąc producentem wysokowydajnych rozwiązań w zakresie klimatyzacji i ciepłej wody użytkowej, proponuje serię urządzeń, które przyczynią się do znacznego ograniczenia zmian klimatycznych.

Split Diamant 

Klimatyzator ścienny Giatsu Diamant posiada bardzo wysokie parametry klasy energetycznej: SEER A+++ i SCOP A+++ w ciepłych obszarach. Zostały zaprojektowane tak, aby dostosować się do praktycznie każdego środowiska i pracować w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych do -20º. Urządzenia te zawierają wiele filtrów powietrza w tym Hepa, Nano fotokatalityczny, przeciwzapachowy i przeciwroztoczowy.

Ponadto, jego optymalne działanie pozwala na niezwykle precyzyjną kontrolę temperatury co do 0,1ºC i wydmuch powietrza w czterech kierunkach, a wszystko to przy najniższym poziomie ciśnienia akustycznego dzięki bardzo niskiej prędkości wentylatora do 18 dB.

Pompy ciepła Eco-Thermal typu split oraz monoblok

W ramach rozwiązań Giatsu stworzyło pompę ciepła Eco-Thermal, która jest urządzeniem typu All-in-One zapewniając ogrzewanie, CWU i chłodzenie za pomocą jednego urządzenia. Pompa uzyskuje duże oszczędności energii, ponieważ absorbuje ciepło z powietrza zewnętrznego i przekazuje je do systemu hydraulicznego, aby zapewnić ogrzewanie za pomocą systemu podłogowego, grzejników i klimakonwektorów, jak również chłodzenie i produkcję ciepłej wody użytkowej.

Monoblok Eco-Thermal posiada następujące właściwości:

 • szeroki zakres działań,
 • przyjazny dla środowiska, ze względu na pracę na czynniku chłodniczym R32,
 • 3w1 czyli możliwość ogrzewania i chłodzenia oraz CWU,
 • wbudowana sieć Wi-Fi,
 • kompatybilność z zbiornikiem oraz panelami słonecznymi.

Pompy ciepła CWU VA1 są najbardziej efektywną alternatywą dla tradycyjnych gazowych i elektrycznych podgrzewaczy wody, gdyż dzięki wykorzystaniu powietrza jako źródła energii generują duże oszczędności energii. Zastosowanie zasobnika aerotermalnego jest jednym z najbardziej optymalnych systemów do podgrzewania wody w warunkach domowych. Urządzenie to wykorzystuje energię odnawialną, dzięki czemu jest wysoce wydajne i ma niskie koszty eksploatacji.

Wyjątkowo zwarta konstrukcja oraz zbiornik ze stali nierdzewnej i anoda magnezowa zapewniają trwałość komponentów. Specjalna konstrukcja wlotu i wylotu powietrza sprawia, że urządzenie nadaje się do różnych form połączeń. Urządzenie może pracować nie tylko jako pompa ciepła, ale również jako wentylator świeżego powietrza, osuszacz lub urządzenie do odzysku energii.

Pompa ciepła CWU VA1 jest kompatybilna z panelami słonecznymi, posiada zbiornik o pojemności 200 litrów co wystarcza dla czterech osób. Dodatkowo jest bardzo prosty w montażu.

Giatsu wprowadziło również ekonomiczne pompy basenowe. Seria Lion pozwala na efektywne ogrzewanie wody w basenie i przedłużenie sezonu letniego. Dzięki zastosowaniu technologii DC Inverter osiągnięto wysokie parametry pracy urządzenia. Urządzenie posiada wbudowaną wysokiej klasy sprężarkę Mitsubishi oraz pracuje na czynniku R32. Pompa generuje bardzo niski poziom hałasu. Posiada również wymiennik ciepła wykonany z tytanu przez co jest odporny na działanie wody basenowej.

Stosując odpowiedni sprzęt możesz zyskać 30% oszczędności z energii elektrycznej.
 • Wybieraj urządzenia HVAC, które wykorzystują czynnik chłodniczy najnowszej generacji,
 • Używaj wyłączników czasowych oraz termostatów, aby urządzenia gospodarstwa domowego pracowały w godzinach, gdy jesteś w domu,
 • Wybierz wydajny zbiornik CWU, który posłuży wiele lat i zapewni efektywne podgrzewanie wody,
 • Zidentyfikuj wydatki na energię i przeanalizuj je, aby dopasować działanie urządzeń do taryfy godzinowej,
 • Dbaj o recykling dla dobra siebie i Twoich bliskich,
 • Korzystaj z odnawialnych źródeł energii. Pamiętaj, że możesz skorzystać z dofinansowania na montaż nowych źródeł ciepła w tym paneli fotowoltaicznych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczono *