Air Conditioning8 grudnia 2020przez zd0Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji w domu?

Aby klimatyzacja skutecznie spełniała swoje funkcje chłodzenia w sezonie letnim oraz ogrzewania w sezonie zimowym powinna być odpowiednio użytkowana oraz systematycznie raz do roku poddawana przeglądowi technicznemu. W przypadku, gdy konserwacja nie zostanie przeprowadzona w ciągu 12 miesięcy od poprzedniej,  gwarancja na klimatyzację traci swoją ważność. Dbając o serwis urządzenia pamiętaj też o prawidłowym użytkowaniu.

Ustaw odpowiednią temperaturę

Główną zasadą jaką powinniśmy się kierować przy ustawianiu parametrów pracy urządzenia jest zweryfikowanie temperatury na zewnątrz. Różnica pomiędzy temperaturą wewnątrz naszego pomieszczenia a zewnętrzną nie powinna wynosić więcej niż 7°C. Najbardziej komfortowa temperatura w pomieszczeniu waha się w zakresie 20-22°C. Pamiętajmy jednak, że przy 34°C stopniach na zewnątrz poczujemy zdecydowaną różnicę gdy w naszym salonie ustawimy urządzenie na chłodzenie do 24°C. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz osobistych odczuć, jednak ustawienie temperatury należy kontrolować dla własnego zdrowia.

Dopasuj strumień powietrza

Dostępne na rynku urządzenia posiadają możliwość regulacji strumienia w pionie oraz w poziomie. Za pomocą sterownika, możesz ustawić odpowiedni kąt nachylenia i pozycję żaluzji. Jest to istotne, żeby strumień powietrza rozprzestrzeniał się równomiernie po całym pomieszczeniu. Postaraj się ustawić tak parametry urządzenia, aby klimatyzator swoją pracą nie spowodował przegrzania lub przechłodzenia organizmu. Przy korzystaniu z urządzenia koniecznie zamknij wszystkie okna oraz jeżeli to możliwe drzwi. Zamknięcie pomieszczeń umożliwi szybkie osiągniecie pożądanej temperatury.

Korzystaj z funkcji urządzenia

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem klimatyzatora to koniecznie zapoznaj się z wszystkimi funkcjami Twojego urządzenia. Klimatyzator to inteligentne urządzenie często posiadające szereg wbudowanych czujników oraz moduły na przykład umożliwiające zdalne sterowanie za pomocą smartfona.

Zacznij od zaprogramowania systemu pracy Twojego urządzenia. Klimatyzator można nastawić na pracę w różnych godzinach dzięki ustawieniom Timera Tygodniowego.  Za pomocą sterownika możesz wybrać następujące tryby pracy jednostki:

  • Symbol śnieżynki oznacza tryb chłodzenia,
  • Symbol słońca oznacza tryb ogrzewania,
  • Symbol kropli oznacza tryb osuszania,
  • Symbol wiatraka oznacza tryb wentylacji,
  • Litera A oznacza tryb automatyczny.

Poza tym możesz skorzystać z komfortowego trybu pracy nocnej. W tym trybie klimatyzator pracuje na najniższym poziomie hałasu zapewniając komfortowy sen. Istnieje też funkcja turbo, która pozwala na natychmiastowe schłodzenie lub ogrzewanie pomieszczenia. Ten tryb dostępny jest wyłącznie w trybie chłodzenia oraz grzania

Jedną z najwygodniejszych i praktycznych funkcji jest możliwość połączenia urządzenia z naszym smartfonem. Pozwala to na zdalne sterowanie urządzeniem oraz umożliwia kontrolowanie zużycia energii elektrycznej.

Pamiętaj, prawidłowo ustawione urządzenie zagwarantuje Ci radość z jego użytkowania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczono *