Air Conditioning21 września 2020przez barrin0Czy klimatyzacja pomaga zwalczyć alergeny?

Klimatyzacja w domu – skuteczny sposób na walkę z alergią.

Sezon na alergię dosłownie rozkwitł. Alergicy w tym roku na pewno nie mają łatwiej. Przez ciepłą zimę sezon na alergię rozpoczął się znacznie wcześniej. Istnieje kilka skutecznych sposobów na zredukowanie alergenów z otoczenia oraz oczyszczenie powietrza do maksimum. Aby czuć się komfortowo w swoim domu specjaliści z branży klimatyzacji przedstawiają kilka kroków do skutecznej poprawy jakości powietrza w Twoim domu za pomocą klimatyzatora.

Sezonowy serwis klimatyzacji

 

Sezon wiosenny to odpowiedni czas na przeprowadzenie konserwacji urządzenia klimatyzacyjnego. Dotyczy to zwłaszcza osób cierpiących na sezonowe alergie. Gdy pory roku zmieniają się z chłodnych na ciepłe, znacznie częściej uruchamiamy klimatyzację. Czyszczenie kanałów wentylacyjnych zapewnia optymalną wydajność pracy jednostki klimatyzacyjnej. Zapewnienie lepszego przepływu powietrza wpłynie znacznie na poziom jakości powietrza w pomieszczeniu.

Filtry w klimatyzacji

Wyczyść swoje filtry klimatyzacyjne, aby oddychać czystszym powietrzem w pomieszczeniach. Uwaga, po całym sezonie grzewczym na filtrach mogło nagromadzić się wiele kurzu i pyłu. W przypadku silnej alergii na roztocza kurzu nie nasilaj swojej sezonowej alergii i zostaw czyszczenie urządzenia specjalistom. Podczas przeglądu serwisowego instalator na pewno dokładnie odgrzybi i zakonserwuje Twój klimatyzator. Do czyszczenia klimatyzacji używa się specjalnych środków chemicznych. Większość specjalistów zaleca czyszczenie filtrów wstępnych przynajmniej co cztery do sześciu tygodni, aby poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach.

Wietrzenie pomieszczeń

W sezonie wiosenno-letnim potrzymaj się od ciągłego wietrzenia pomieszczeń. W przypadku występowania zaduchu w pomieszczeniu wystarczy, że systematycznie będziesz korzystał ze swojej klimatyzacji w domu. Dostępne obecnie na rynku urządzenia oprócz filtrów posiadają również jonizator powietrza. Dzięki czemu skutecznie pozbędziesz się z otoczenia nieprzyjemnego zapachu, alergenów oraz szkodliwych mikroorganizmów. Zaprogramuj pracę swojego urządzenia i poczuj ulgę przebywając w domu.

Dziś każdy może pozwolić sobie na zakup i montaż klimatyzacji w swoim domu. Wszyscy decydują się na montaż urządzeń przede wszystkim przez możliwość obniżenia temperatury. Pamiętajmy jednak, że urządzenia zostały zaprojektowane tak aby spełniały wiele funkcji i były warte inwestycji. Klimatyzacja to nie tylko zapewnienie komfortowej temperatury w pomieszczeniu ale też lepsza jakość powietrza, szczególnie w sezonie letnim.

Musisz zaplanować rutynową konserwację klimatyzatora tej wiosny?

Jeśli masz zamiar przeprowadzić serwis to zadzwoń do kogoś, kto zapewni Ci optymalną wydajność Twojego urządzenia klimatyzacyjnego. Skontaktuj się z naszym fachowcem w celu przeprowadzenia czyszczenia filtrów oraz kanałów wentylacyjnych.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczono *